Modne buty na jesień 2012 nie różnią się zbyt bardzo od tych, które nosiłyśmy w poprzednich sezonach. Wciąż modne będą botki na platformie ozdobione futerkiem, bądź z innym wyraźnym detalem. Nowością są za to wyraźnie odznaczone noski w jesiennych butach.

Taki model buta nawiązuje do klasycznych pantofli Chanel. Trend na wyróżniające się czubki butów doskonale pamiętamy z mijającego sezonu letniego. Jesienią także nie rezygnujemy z niego, buty z noskami w innym kolorze nosimy na obcasie, bądź płaskiej podeszwie. Zmieniły się jednak kolory, rezygnujemy więc z letnich pasteli na rzecz ciemniejszych barw, które bardziej pasują do jesiennej pogody za oknem. Modna więc będzie ponadczasowa czerń, powracający burgund oraz głęboka, ciemna zieleń. Oprócz tych na sporym obcasie będą też modne buty bardziej wygodne. Klasyczne i stylowe półbuty nawiązujące do stylistyki retro doskonale wyglądają do prostych, nie tak eleganckich jeansów.

Buty z odznaczającymi się czubkami potrafią znacznie powiększyć stopę. Jeżeli masz dużą stopę wybierz takie, których nosek jest głęboko wcięty. Moda na kontrastujące kolorystycznie noski może dodać klasy i elegancji ubraniom, które są bardziej w luźnym i casualowym stylu.

Emilia Konkol

 

co myślisz?