Olejek myjący do twarzy może się okazać skuteczniejszym sposobem jej oczyszczania niż rozmaite żele czy płyny do mycia i demakijażu. Obecnie bardzo często i chętnie wykorzystuje się w pielęgnacji skóry olejki naturalne, które dają niesamowite, widoczne efekty. Olejek do mycia twarzy powinien być stosowany przy konkretnych problemach z cerą, na przykład przy skórze zbyt wrażliwej, by móc na niej zastosować klasyczne olejowanie twarzy na gorąco.

Na czym polega oczyszczanie twarzy olejkiem?

Substancje natłuszczające i odżywiające zawarte w naturalnych olejach do oczyszczania wnikają głęboko w skórę, wzmacniając jej płaszcz lipidowy i czyniąc ją bardziej odporną na wszelkie zanieczyszczenia oraz działanie drobnoustrojów. Okazuje się, że olejek do mycia twarzy jest skuteczniejszym rozwiązaniem niż nietłuszczowe substancje stosowane do demakijażu i oczyszczania. Tłuszcze, czyli właśnie sebum znajdujące się na powierzchni skóry, najlepiej rozpuszczają się w innych tłuszczach. Olejek myjący do twarzy nie zawiera parabenów ani sztucznych barwników, a jego działanie oraz stosowanie jest bardzo proste. Po potraktowaniu skóry olejkiem, staje się ona głęboko oczyszczona, wyrazista i natłuszczona, co pozytywnie wpływa na jej wygląd oraz kondycję.

Olejek, który myje i natłuszcza

Klasyczne olejowanie nie jest zalecane osobom ze skórą wrażliwą i przesuszoną, a także z atopią, ponieważ ściąganie oleju z twarzy odbywa się za pomocą gorącego, mokrego ręcznika, którego ciepło może nadto podrażniać i tak suchą już skórę. Skórze bardzo suchej i wrażliwej należy się specjalne traktowanie, które zapewnić może olejek do mycia twarzy o odpowiednim składzie. Stabilizuje on mikrobiom, aby mankamenty suchej skóry nie były tak mocno odczuwalne. Uzupełnia też poziom lipidów w tkance, dzięki czemu skóra staje się bardziej miękka w dotyku i zdrowsza. Nie podrażnia jej także twardość wody, ponieważ codzienna pielęgnacja z użyciem olejku do mycia niweluje skutki jej codziennego używania. Olejek myjący do twarzy jest jednym z ważniejszych dermokosmetyków do pielęgnacji cery bardzo suchej, a nawet atopowej. Szczególnie w zestawieniu z dobrymi balsamami łagodzącymi swędzenie i natłuszczającymi, może on zdziałać cuda – pod warunkiem że jest stosowany codziennie i systematycznie. Dobrej jakości olejek do mycia twarzy można też wykorzystywać do pielęgnacji skóry atopowej u dzieci i niemowląt, co wpływa na wszechstronność jego zastosowania.

 

co myślisz?