Pomysły na prezent dla kobiety

Kobiety uwielbiają prezenty, a niemal każda z nich ucieszy się, gdy dostanie kosmetyczny podarunek. Co prawda często jest tak, że jak nie mamy żadnego pomysłu na prezent, to kupujemy właśnie kosmetyk, ale wystarczy odrobinę zastanowić się i takie „wyjście awaryjne” może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dobry nawilżający krem do twarzy, ciekawe perfumy czy zestaw do manicure hybrydowego u większości pań wywoła uśmiech na twarzy.

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk na prezent?

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, jaka jest i jakie ma upodobania kobieta, której chcemy podarować prezent. I choć pytanie wydaje się nieco banalne, to naprawdę trzeba się zastanowić, by wybrać właściwy podarunek.

Z pewnością można zdecydować się na kosmetyki uniwersalne. Nawilżający krem do twarzy lub dobry balsam do ciała przydadzą się zawsze każdej kobiecie. Ale już nawet drogie perfumy nie muszą spotkać się z uznaniem. Jeśli jednak przypomnisz sobie, że kobieta lubi się malować, że wiele czasu poświęca swoim włosom albo po prostu poświęca sporo czasu na właściwą pielęgnację, to z pewnością zadanie staje się znacznie prostsze.

Tłusty i nawilżający krem do twarzy

Choć niektórzy stwierdzą, że tu powieje nudą, to te dwa kosmetyki zawsze będą dobrze odebrane przez panie. Aby dobrze wyglądać, panie muszą nieustannie nawilżać twarz lub ją natłuszczać. Szczególnie w sezonie zimowym tłusty lub półtłusty krem do twarzy na dzień jest w zasadzie niezbędnym kosmetykiem. W swoim składzie powinien mieć takie substancje jak oleje roślinne, lanoliny lub woski. Z kolei nawilżający krem do twarzy stosuje się głównie na noc i to on dba o utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności skóry.

Kosmetyki indywidualnie dobrane

Jeśli jednak wiesz nieco więcej o kobiecie, którą chcesz obdarować, możesz pokusić się o jedną z fantastycznych palet do makijażu. Niektóre potrafią malować się godzinami i te, które to robią, będą wprost zachwycone takim prezentem.  Z kolei trudno jest wybrać podkład do makijażu czy odpowiedni puder, ale z całą śmiałością można postawić na balsam do ust lub balsam do ciała. Dużą popularnością cieszą się ostatnio zestawy błyszczyków do ust lub zestawy do manicure hybrydowego.

Panie chętnie też przyjmują kosmetyki rozwiązujące ich największe urodowe problemy. Zestaw antycellulitowy lub specjalne kosmetyki dla cery trądzikowej z pewnością ucieszą panie. Jednak trzeba pamiętać, że tego typu prezenty można podarować kobiecie, która rzeczywiście chciałaby je dostać. W inne sytuacji mogą być odebrane jako niestosowne.

 

co myślisz?