Sacra powstała w oparciu o fascynację kościołem, jako miejscem doznań nie tylko duchowych ale przede wszystkim sensualnych. Inspiracją był klimat panujący wewnątrz murów świątyni, chłód, zapach kadzidła, barwa dymu, kontrast słupów światła z zupełnie zacienionymi przestrzeniami. Ogromne znaczenie przy tworzeniu kolekcji miała również muzyka sakralna.

Kolekcja składa się z dwóch integralnych części. Pierwsza to ubrania o klasycznej konstrukcji,mocne, z charakterem. Główną rolę gra w nich czerń, której moc potęguje faktura tkanin: mięsista dzianina, włos, cekiny. Druga część metafizyczna w wyrazie, jej transparentny, duchowy charakter, podkreślony został poprzez muślin i gładko tkaną koronkę – tkaniny kojarzące się z rzeczami ulotnymi, niematerialnymi. Kolekcje dopełniają piękne atłasowe wstawki.

 

Premiera kolekcji odbędzie się 6 października podczas Project Fashion Designers 2011

 

foto: Sebastian Siębor/Ala Wesolowska (76management.com)
Model: Inez Cislak (Avant Models)
make-up: Kasia Demale
Styling: Milena Wójcicka
Produkcja: Hubert Szumski

Mariusz Brzeziński urodził się w 1989 jego zainteresowanie sztuką zrodziło sie w Liceum Plastycznym i przerodziło w miłość do mody. Dziś studiuje Projektowanie Ubioru i ma na swoim koncie pierwszą kolekcje, została przyjęta z wielkim uznaniem które przejawiały się w licznych publikacjach oraz komentarzach, już kilka minut po pokazie styliści zgłaszali się o wypożyczenie strojów do sesji zdjęciowych. W projektowaniu za cel postawił sobie najwyższą jakość wykorzystuje najdoskonalsze tkaniny głównie jedwab, kaszmir, wełnę lub przeciwnie plastik czy papier Projektant nie stroni od ekstrawaganckich rozwiązań i połączeń jednak dziś jego znakiem rozpoznawczym jest miks klasyki , glamu zawsze jednak dopełnionego seksem Pytany o swoich mistrzów mówi o Yves Saint Laurent, Lanvin, Gosi Baczyńskiej. Jego entuzjaści porównują go do największych geniuszy mody, wróżą Paryż, zaś do opisania jego kreacji używają zwrotów : doskonałe , szokująco piękne, ekstremalnie kobiece…

 

co myślisz?