Dobrze dobrany podkład jest podstawą dla każdego makijażu. Jak wybrać idealny odcień, który podkreśli nasze naturalne piękno i pozwoli na uniknięcie efektu maski? Zdradzamy nasze niezawodne sposoby oraz porównujemy jasne odcienie najpopularniejszych fluidów: Estee Lauder Double Wear Makeup (Trwały podkład SPF 10 nr 01 2C3 Fresco 30ml) oraz Revlon Colorstay 180 Sand Beige.

Przede wszystkim – testujemy

Wybór idealnego podkładu nie jest niestety najłatwiejszym zadaniem – w tym wypadku nie możemy zdać się jedynie na opinie koleżanek czy dobre przeczucie. Poszukiwania fluidu muszą wiązać się z testowaniem. Podkład dobierany „na oko”, sprawdzany w złym świetle lub w niepoprawny sposób, może powodować przykre w skutkach konsekwencje: nieestetyczne zacieki, kolor twarzy wyraźnie odcinający się szyi czy tzw. efekt maski. Jak testować, by wybrać dobrze?

  • Na oczyszczonej twarzy – podkładu nie powinnyśmy nakładać na umalowaną twarz. Przed przetestowaniem fluidu zawsze należy usunąć makijaż – przynajmniej w tym miejscu, na który planujemy nałożyć wybierany podkład.
  • Na linii żuchwy – w tym miejscu twarzy najłatwiej będzie nam sprawdzić, czy podkład nie odcina się od koloru szyi.
  • W dziennym świetle – sztuczne światło w drogerii lub w łazience nigdy nie jest wiarygodne. Prawie zawsze podkład prezentuje się inaczej w świetle sztucznym i naturalnym.

Zakup podkładu przez Internet 

Powyższe zasady znajdują zastosowanie głównie w sytuacji, gdy podkład kupujemy stacjonarnie, w drogerii. Co, jeżeli planujemy zakup fluidu online? Czy jesteśmy skazane na wybór w ciemno?

Uspokajamy – istnieją metody, dzięki którym z łatwością wybierzemy idealny podkład w sklepie internetowym.

  • Zakup próbki – dobrym pomysłem będzie również zakup próbek podkładu w różnych odcieniach. W ten sposób będziemy miały możliwość przetestowania ich w domu.

Idealny odcień dla jasnej cery: Double Wear Makeup Trwały podkład SPF 10 nr 01 2C3 Fresco 30ml

Podkładu Double Wear od Estee Lauder nikomu nie trzeba przedstawiać – to jednej z najbardziej zaufanych kosmetyków na świecie. Dzięki bogatej gamie kolorów nawet kobiety o jasnej karnacji mogą korzystać z zalet podkładu. W Polsce jednym z najczęściej wybieranych odcieni jest 2C3 Fresco – kolor jasny i chłodny, który nie zawiera żółtych tonów.

Idealny odcień dla jasnej cery: Revlon Colorstay 180 Sand Beige

Wśród podkładów Colorstay znajdziemy produkty dla cery suchej i normalnej oraz dla cery tłustej i mieszanej – takie rozróżnienie sprawia, że każda z nas znajdzie w ofercie Revlon fluid dostosowany do swojej cery. Odcień 180 Sand Beige stworzony dla jasnych, ale ciepłych karnacji. Posiada on niewielką ilość żółtych pigmentów.

 

co myślisz?