Dawne czasy minęły i już nie wrócą, ale moda na retro nie minie nigdy! Ten trend jest bardzo silnie widoczny we wnętrzarstwie i ubraniach, ale nie brakuje go również w dodatkach. Specjalna linia zegarków Casio Retro zdaje się wspaniale korespondować z naszą nostalgią i tęsknotą za dawnymi czasami!

Z tęsknoty za starymi dobrymi czasamiBardzo często w myślach czy w rozmowach powracamy do starych dobrych czasów i marzymy o tym, by one powróciły. Wtedy wszystko wydawało się lepsze, bardziej przydatne, ładniejsze i prostsze. Być może to tylko nasza subiektywna ocena mocno nasączona nostalgią, a może rzeczywiście dawniej było nieco lepiej? Z pewnością każdy z nas kojarzy zegarki, które swoją stylistyką bardzo przypominają te, jakie niegdyś dostawało się jako prezent komunijny. Zegarki Casio Retro to bardzo ciekawa propozycja powrotu do przeszłości dla osób, które z rozrzewnieniem wspominają te czasy. Zegarek w stylu retro może się doskonale nadać na prezent dla osoby, która wciąż powtarza, jak tęskni za czasami swojej młodości!

Charakterystyka staromodnych zegarkówKiedyś zegarek elektroniczny na komunię to było coś! Jego specyficzny sześciokątny kształt, metalowa bransoleta z zatrzaskiem motylkowym oraz wąski elektroniczny wyświetlacz są bardzo charakterystyczne dla zegarków Casio Retro, które są stylizowane właśnie na te pierwsze zegarki Casio produkowane kilkadziesiąt lat temu. Są to jedne z najtańszych czasomierzy tej renomowanej marki i fantastycznie pasują do wielu stylizacji – tych kreowanych na lata 90. i tych bardziej współczesnych. Staromodne zegarki Casio charakteryzują się dużą prostotą formy i bardzo niewielkim, czytelnym wyświetlaczem cyfrowym, wskazującym jedynie godzinę i datę. Oprócz modeli z sześciokątną kopertą można też znaleźć takie z okrągłym i bardzo delikatnym cyferblatem. Ich szczególną cechą jest duża prostota, niewielkie rozmiary tarczy i minimalizm w zdobnictwie. Dzięki temu zegarek retro można założyć do dowolnych ubrań – oczywiście tych bardziej casualowych.

Zegarek idealny do retro stylizacjiNiezwykle modne w ostatnim czasie są charakterystyczne dla lat 90. stylizacje. Są to jeansy z prostymi nogawkami i wysokim stanem, T-shirty, miniaturowe plecaczki z tkaniny, proste trampki, ogrodniczki i inne typowe dla tego okresu ubrania, które nosiła dawniej młodzież. Do takich ubrań bardzo dobrze prezentują się zegarki w stylu retro, charakterystyczne dla tamtej dekady. Casio Retro to dla stylizacji użytkownika swoboda i ponadczasowość w każdym calu, nawet pomimo upływu lat! Taki dodatek z pewnością przywróci te najbardziej przyjemne dla nas wspomnienia z dzieciństwa i wczesnej młodości, kiedy zegarek był gadżetem, o jakim śniło wielu – podobnie jak dzisiejsza młodzież śni o najnowszych smartfonach. Z tą różnicą, że zegarki – obecnie dużo tańsze i dostępne na wyciągnięcie ręki – kiedyś były o wiele bardziej ekskluzywne i rzadko dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Były to zatem gadżety długowieczne, noszone przez lata, o które właściciele troszczyli się i chuchali na nie jak na najcenniejszy skarb!

Funkcjonalność i nowoczesność w wersji retroTe zegarki to kolekcja niezwykle minimalistyczna. Wewnątrz umieszczono nowoczesny mechanizm kwarcowy. Jest to sposób działania, który zapobiega szybkiemu psuciu się zegarka i jego namagnesowaniu. Zegarki Retro mogą być więc noszone na co dzień i nie wymagają regularnego nastrajania. I właśnie dlatego są modelami staromodnymi, ale skrojonymi na miarę naszych czasów!

 

co myślisz?