Każda kobieta wie, że depilacja jest zabiegiem, który potrafi zajmować wiele czasu, potrafi denerwować, a nawet czasami męczyć. Na szczęście Panie coraz częściej decydują się właśnie na depilację laserową. Panuje jednak kilka mitów na temat tego zabiegu. Do tej pory depilacja laserowa kojarzyła się z długofalowym, bolesnym zabiegiem, którego efekty nie są widoczne aż tak szybko. Jak jest na prawdę? Odpowiadamy! 

 

Po raz pierwszy włosy ze skóry za pomocą lasera zaczęto usuwać na początku lat 60. XX wieku. Ówczesne narzędzia były jednak niedokładne i miały za długą falę lasera, co uszkadzało pigment włosa, nie usuwając go. Na przestrzeni lat udoskonalano laser i technologię. Prekursorem była firma PALOMAR Medical Technologies, która stworzyła pierwszą na świecie technologię laserowego usuwania owłosienia, do dziś chronioną patentem. Kilkanaście lat doświadczeń i badań tejże firmy  zaowocowało  powstaniem nowatorskiej platformy  VectusTM. Od momentu kiedy na rynku pojawił się laser diodowy PALOMAR VECTUS używany właśnie w depilacji laserowej, zabieg ten stał się bezbolesny, szybki, skuteczny i komfortowy.

Jednak co najważniejsze stał się też bezpieczny dla każdego koloru skóry oraz każdego koloru owłosienia. To najszybszy i jedyny taki laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Urządzenie to rozpoznaje indywidualne właściwości skóry, dzięki czemu dobierane są spersonalizowane parametry zabiegu. Pozwala to na zastosowanie wyższej energii, zwiększającej skuteczność zabiegu, ale bez ryzyka poparzenia. W laserze VECTUSTM zastosowano również opatentowaną technologię Photon RecyclingSM , która pozwala efektywniej wykorzystywać emitowaną energię co czyni sam zabieg epilacji najskuteczniejszym na świecie.

Należy jednak pamiętać, że zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie dla uzyskanie trwalszego efektu. Jeśli chcemy aby nasza skóra wyglądała ładnie wraz z nadejściem lata musimy już teraz o nią zadbać. Właśnie o tej porze roku najlepiej jest rozpocząć zabiegi laserowe, które sprawią, że skóra odzyska gładkość i naturalne piękno, a Ty będziesz się nią cieszyć w blasku słońca wraz z nadejściem lata. Pamiętaj jednak, że świeżo opalona skóra jest przeciwwskazaniem do zabiegu natomiast dzięki laserowi diodowemu taki zabieg można przeprowadzić już 2 tygodnie po opalaniu.

Jeżeli masz już dość codziennej domowej depilacji zdecydowanie wybierz depilację laserową, która nie dość, że szybko rozwiąże problem z niechcianym owłosieniem, ale też jest bardzo bezpieczna. Dla osób, które nadal się wahają sprawdziliśmy jak przedstawiają się ceny depilacji laserowej poszczególnych części ciała.

Więcej informacji o zabiegach na www.instytutpiekna.com

 

co myślisz?