O szyku, elegancji i stylu kobiet znad Sekwany można powiedzieć bardzo wiele. Francuzki dla wielu kobiet są źródłem inspiracji, a także ikonami mody. Nic więc dziwnego, że szafy i łazienkowe półki panie uzupełniają o produkty francuskich marek. Chcąc naśladować Francuzki, nie można zapomnieć o eleganckich płaszczach i stylowych beretach, ale także i o perfumach. Zapachy są uzupełnieniem każdej stylizacji. Paryżanki stawiają przede wszystkim na luksusowe i eleganckie wonie, które doskonale wpisują się w wielkomiejski styl. Takie znaleźć można m.in. w propozycjach marki Lanvin.

Tak narodził się paryski szyk

Lanvin to najstarszy paryski dom mody. Dziś znany jest na całym świecie, jednak jego historia zaczęła się w 1889 roku. Lanvin został stworzony przez Jeanne Lanvin – modystkę, kreatorkę, wizjonerkę bizneswoman. Pierwsze kreacje Jeanne tworzyła dla swojej córki Marguerite. Szybko zyskały one sławę i podziw Paryżanek, które chciały również mieć je w swojej szafie. Pierwsze kolekcje Lanvin to komplety pasujących do siebie kreacji dla matek i córek. Dziś ten paryski dom mody proponuje swoim klientom o wiele więcej. Oprócz kolekcji odzieżowych w sprzedaży posiada zestawy akcesoriów, a także kosmetyki – przede wszystkim perfumy, które dostępne są w perfumerii https://www.perfumeria.pl/collections/lanvin

Romantyczny zapach Paryża

Jednym z największych przełomów dla domu mody Lanvin, było rozpoczęcie produkcji perfum. Zmysłowe i romantyczne zapach kojarzące się z najpiękniejszym miastem Europy – Paryżem – pokochały kobiety na całym świecie. Zapachy sygnowane logiem paryskiego domu mody zamykają bowiem w bukiety najwytworniejszy kwiatów, a jednocześnie są wytworne i delikatne. Słodko-kwiatowe kompozycje idealnie sprawdzają się w dzień, a także jako zapach na randkę czy wielkie wydarzenie. Klasyczne nuty zapachowe sprawiają, że perfumy Lanvin idealnie spisują się w kosmetyczce kobiet w każdym wieku.

Arpege – tym pachną Francuski

Najbardziej znany zapach od Lanvin dla kobiet to perfumy Arpege. Inspiracją do ich stworzenia była gra na pianinie córki projektantki. Zapach jest melodią radosną i szczęśliwą. Intensywnie świeży zawiera w sobie przyprawy zielonego bzu oraz sycylijskie liście cytryny. Dodatkowo wybrzmiewa w nich jedwabiście delikatna glicynia, subtelnie lekkie liście zielonej herbaty oraz pełne zapachu kwiaty brzoskwini, czerwonej piwonii i chińskiego osmanthusa. Biały cedr libański, słodkie piżmo i cenna ambra rozwijają powabną zmysłowość w nucie bazowej.

Arpege to nie jedyny znany zapach marki. Równie popularne są perfumy Couture dla kobiet i Lanvin L’Homme dla mężczyzn.

 

co myślisz?