Nie każda kobieta marzy o rzęsach aż do nieba. Jednak chciałybyśmy mieć długie i gęste rzęsy, ponieważ to one podkreślają spojrzenie i nadają makijażowi charakteru. Z tego powodu często interesuje nas, co jest najlepsze na rzęsy. Oto sprawdzone sposoby pielęgnacji.

Zamiast wydawać bardzo dużo pieniędzy na przedłużanie rzęs, możemy sięgnąć po produkty takie jak naturalne olejki lub skoncentrowane odżywki. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie wśród wielu metod, zwłaszcza że każda daje inne efekty. Niezależnie od sposobu pielęgnacji jej cel jest taki sam – wzmocnić rzęsy i sprawić, że będą wyglądały perfekcyjnie i podkreślą każdy makijaż.

SPOSOBY NA MOCNE I PIĘKNE RZĘSY

Odżywka – produkty wzmacniające i przyspieszające wzrost to zazwyczaj koncentraty najlepszych substancji odżywczych m.in. ekstraktów roślinnych, które działają intensywnie na cebulki rzęs. Kobiety najchętniej sięgają po właśnie takie produkty, które w założeniu mają działać szybko i dawać widoczne efekty. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze odżywki do rzęs można znaleźć na forach internetowych stronach tematycznych np. www.odzywkadorzesranking.pl, które warto przeglądać w poszukiwaniu dobrego kosmetyku.

Olej rycynowy – naturalny olejek rycynowy bardzo często polecany jest jako świetna domowa odżywka do rzęs. Z pewnością nie zapewni tak intensywnego działania, jak wspomniane wyżej specjalistyczne produkty. Jest poza tym trudniejszy do nałożenia ze względu na swoją gęstość. Jeśli jednak zdecydujemy się na stosowanie oleju rycynowego na rzęsy, nasze rzęsy staną się mocniejsze, lepiej odżywione, doskonale nabłyszczone i delikatnie ciemniejsze.

Wazelina – niektóre kobiety wierzą w pielęgnacyjną moc wazeliny, jednak jej wpływu na długość i gęstość rzęs nigdy do końca nie potwierdzono. Można stosować ją jako wsparcie przy innych metodach pielęgnacji, ponieważ tworzy na skórze i rzęsach ochronną warstwę. Zapobiega w ten sposób utracie wody i ochrania przed innymi czynnikami szkodliwymi.

Oliwa z oliwek – zamiennikiem dla oleju rycynowego czasami staje się oliwa z oliwek. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie przyspieszy ona wzrostu rzęs. Głównie poprawia poziom nawilżenia i odżywienia, a także ochrania przed czynnikami szkodliwymi. Lepsze efekty daje w połączeniu z delikatnym masażem powiek, dzięki któremu poprawia się ukrwienie.

Maskara – dobre rozwiązanie dla leniuchów to stosowanie tuszu do rzęs wzbogaconego o kompleks składników odżywczych. Za jednym razem możemy zapewnić swoim rzęsom pięknym wygląd, a jednocześnie przez cały dzień odżywiać włoski substancjami zawartymi w maskarze. Nie należy traktować tej metody jako alternatywy dla stosowania odżywek, bo nawet najlepszy tusz do rzęs ma przede wszystkim malować, a dopiero potem pielęgnować. Działanie takiej maskary jest słabsze niż w przypadku serum, ale zawsze jest to rozwiązanie lepsze niż tradycyjny tusz.

 

co myślisz?