Artègo – już sama nazwa brzmi bardzo tajemniczo i intrygująco. Czym jest ta jemnicza ampułka, pieczałowicie zapakowana o minimalistycznym wyglądzie? Próbka preparatu odbudowującego do włosów – Artègo znajdowała się w marcowym pudełku Glossy Box. Jak pisałysmy TU będziemy recenzować kosmetyki znajdujące sie w Glossy Box’ie i zaczynamy właśnie od Artègo! Marka Artego powstała w 2000 roku. Stworzona przez grupe specjalistów: projektantów, inżynierów, chemików, marketingowców, finansistów, ekspertów w dziedzinie kosmetologii.

 Preparat DREAM REPAIR ma za zadanie rozgrzać włosy tak. aby otworzyły się łuski włosa, wtedy składniki wzmacniające i odbudowujące wnikają w głąb. Keratyna natomiast odbudowuje włosy. Cysteina wzmacnia wiązania keratynowe, a włosy jednocześnie stają się silniejsze. Na końcu procesu składniki zamykają włos, wygładzając powierzchnię i nabłyszczając ją. Preparat aplikuje się bardzo prosto i podobnie do odżywki. Jednyną różnicą jest fakt, że pozostawiamy go na włosach troszkę dłużej około 5 – 6 minut.

Zawsze zaczynamy w ocenie od wizualnych doznań i trzeba przyznać, że chociaż w Glossy Box’ie dostępna była jedynie mała ampułka to prezentowała się bardzo profesjonalnie. Minusem był fakt, że ilości płynu było niewiele, co uniemożliwiło nam obiektywną recenzję. Jednak sama konsystencja, zapach bardzo na plus. Minimalistyczny design też do nas przemówił. Właściwości płynu sprawiają, że marka może być konkurencją dla kosmetyków Kerastase.  Przy dłuższych włosach taka ampułka to zdecydowanie za mało na test.Proponujemy następnym razem umieścić np: 3 ampułki, co pozwoliło rozdzielić już ilość chociaż na dwa dni.

Cena pełnowymiarowego produktu to około 140 zł, ale polecamy zerknąć na allegro lub do sklepów fryzjerskich, gdzie często można dokonać zakupu po promocyjnej cenie.

Składniki:
Aqua, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Myristal Alcohol, Cetrimonium Chloride, Disodium Cystinyl, Disuccinate, Keratin, Hydrlyzd Keratin, Citic Acid, Methylisotniaolinone, Methylchloroisthiazolinone, Parfum, Phosphoric Acid, C.I. 19140, C.I. 42051, Polyamide-2, Caramel, Benzyl Benzoate, Eugenol, Alpha-Isomethylionone, Hexel Cinnamal
 

 

co myślisz?